Tema: Birey ve Toplum, Üretim, Tüketim ve Verimlilik, Sağlık ve Çevre, Hayal Gücü Alt Tema: Alışveriş, misafirperverlik, hayvanlar, iyi-kötü, sevgi, iş yaşamı, kararsızlık, kıskançlık, arkadaşlık, göz sağlığı Değerler Eğitimi: Görev bilinci, öz değer, dayanışma, öz güven, takım ruhu, güven, sözünde durma Çocuklarımız doğru Türkçe ile kaleme alınmış bu masalları okurken aynı zamanda hoşça vakit geçirecekler. Hayvanlar âleminden yeni dostlar edinirken hayal güçleri de gelişecek.


Tema: Birey ve Toplum, Dünya’mız ve Uzay, Sağlık ve Çevre, Güzel Sanatlar, Oyun ve Spor, Hayal Gücü Alt Tema: Masal, duygular, hayvanlar, gökyüzü, notalar, oyun Değerler Eğitimi: Sevgi, dayanışma, yardımlaşma Masal Anne gezinirken bir çuval bilmece buluyor. Tam bu işe sevinirken çuvalın sahibi Bilmeceler Perisi, bilmecelerini geri istiyor. Masal Anne, Peri’den yeni masallar anlatmasını istiyor.


Tema: Birey ve Toplum, Dünya’mız ve Uzay, Oyun ve Spor, Hayal Gücü Alt Tema: masal,duyular,hayvanlar,macera Değerler Eğitimi: öz saygı,yardımlaşma,sevgi,paylaşma Masal Ülkesi’nde kaskatı kesilen masal kahramanlarını tekrar canlandırmak için Tonton Nine her gece masal anlatıyor. Böylece Masal Rüzgârı bu masalları biz de dinleyelim diye bize taşıyor her gece.


Tema: Birey ve Toplum, Sağlık ve Çevre Alt Tema: Hayvanlar Değerler Eğitimi: Ötekini sevme, dayanışma Ormandaki hayvanlar dans yarışması düzenlemeye karar verirler. Herkes dans etmek için bir eş seçerken bayan fil, fareyle eşleşmek zorunda kalır. Bütün hayvanlar bu duruma çok güler ve provalara başlarlar. Bakalım dans yarışmasının sonucu ne olacak?


Tema: Birey ve Toplum, Sağlık ve Çevre, Üretim, Tüketim ve Verimlilik Alt Tema: Hayvanlar, alışveriş, göz sağlığı Değerler Eğitimi: Ötekini sevme, güven, takım ruhu, dayanışma Ormandaki bütün hayvanların kıyafetlerini diken, yamayan terzi köstebek artık eskisi gibi işini iyi yapamamaktadır. Bütün hayvanlar toplanır ve bunun sebebini araştırırlar.


Tema: Birey ve Toplum, Sağlık ve Çevre Alt Tema: Hayvanlar, akılcılık, iyi-kötü Değerler Eğitimi: Ötekini sevme, güven Ormanın kralı aslan hastalanır ve yerine başka bir aslanın geçmesini ister. Ama ormanda sadece iki aslan vardır. Ormandakiler bir yarışma düzenleyerek en yetenekli aslanın kral olmasına karar verirler. Aslanlardan biri kurnazlık yapar.


Tema: Birey ve Toplum, Üretim, Tüketim ve Verimlilik Alt Tema: Hayvanlar, alışveriş, iş yaşamı Değerler Eğitimi: Ötekini sevme,güven, sözünde durma Marangozluğa heveslenen ağaçkakanın marangozluk macerası sizleri bekliyor.


Tema: Birey ve Toplum, Sağlık ve Çevre, Hayal Gücü Alt Tema: Hayvanlar, karar verme Değerler Eğitimi: Kendini sevme, öz değer Hayvanların birbirine benzediği zamanlarda orman perisi gelir ve tüm hayvanları farklı yapmak için hepsinin dileğini sorar. Karga tüm hayvanların isteklerini öğrendikten sonra karar vermeyi düşünür.


Gelecekte yaşayıp da geçmişe yolculuk yapmak nasıl bir duygu acaba. Geçmişe yolculuk macera ile kaleme aldığında, tarihî konuları çocuklara anlatmak çok kolaylaşır. Eski Mısır’dan, Lale Devri’ne ve oradan da Amerika yerlilerine uzanan neşeli, eğlenceli bir serüven.


Arşi ve Hav bu macerada Vahşi Batı' ya, Kızılderililerin arasına gidiyorlar. Ama bu kez dayısının icat ettiği ve bilmediğin dilleri konuşabilmeni sağlayan ''dildil'' de yanlarında. Vintu' lar Arşi' yi bir Kızılderili mi sanıyo? Öfkeli Kurt, Yanu, Küçük Kartal, Sürünen Yılan, Kızıl Tüy de kim? Arşi, Kara Sansar' ın çaldığı zaman saatini geri alıp eve dönebilecek mi?


Arşi'nin köpeği Hav, tarih öğretmeni Bayan Maya'nın köpeği Fifi' nin peşinde parktaki tüm laleleri ezerse ve işin içine bir de zaman saati karışırsa neler olur neler! Arşi ve Hav bu macerada Osmanlı' da padişahın çalınan tacının peşine düşüyor. Üstelik bu kez yalnız da değiller. Fifi akrobat mı oluyor? İp cambazları, atlıkarıncalar, soytarılar, kaplumbağalar da nereden çoktı? ''Tac-ı Kayser'' de ne? Bu kitapta tüm bunlar ve daha fazlası sizleri bekliyor.


Arşi' nin bilim adamı olan dayısının laboratuvarında bulduğu çirkin bir saat, köpeği Hav' a ve ona Eski Mısır' ın kapılarını açıyor. Mısır' da onları bekleyen yalnızca soluk soluğa bir macera değil. Çocuk Kral Tutankamon, gizemi yüzyıllar sonra bile çözülemeyen bir kolye ve kolyenin peşindeki kötü adamlar... Mumyalar, Nil Nehri' nde kovalamaca ve timsahlar... Arşi' yle bu maceraya siz de katılmaya ne dersiniz ?