Tür: Roman Tema: Birey ve Toplum, Sağlık ve Çevre, Dünya’mız ve Uzay, Yenilikler ve Gelişmeler Alt Tema: doğa olayları, çevrenin korunması, hayvanların korunması, dünya, canlılar, denizaltı Değerler Eğitimi: cesaret, liderlik, çevre bilinci, savaş karşıtlığı Romanın kahramanı, Kaptan Nemo ve denizaltısı Nautilus. Bir deniz canavarı zannedilen denizaltıyı yakalamak için görevlendirilen üç arkadaşın denizaltıda karşılaştıkları maceralar anlatılıyor.


Tür: Roman Tema: Birey ve Toplum, Hayal Gücü, Dünya’mız ve Uzay Alt Tema: Ülkeler, zaman planlaması, heyecan, kaygı, macera Değerler Eğitimi: Azimli olmak, sebat, cesaret, sadakat, arkadaşlık, kararlılık, yardımlaşma Phileas Fogg’un girdiği bir iddia üzerine dünyanın etrafını seksen günde dolaşmasını ve bu seyahat sırasında yaşadığı maceralar anlatılıyor.


Tür: Roman Tema: Birey ve Toplum, Dünya’mız ve Uzay Alt Tema: İnsan sevgisi, cesaret, macera Değerler Eğitimi: Arkadaşlık, dürüstlük, cesaret, görev bilinci, merhamet, güven Bir deniz macerasına ne dersiniz? On beş yaşındaki kaptanla yapılan seyahatler, yaşanan maceralar…


Tür: Roman Tema: Birey ve Toplum, Sağlık ve Çevre, Dünya’mız ve Uzay Alt Tema: Aile sevgisi, umut, mutluluk, üzüntü, doğa sevgisi Değerler Eğitimi: Çevre bilinci, azim, şefkat, merhamet, yardımseverlik, çalışkanlık, sorumluluk, dürüstlük Mary ve Robert’in babaları Kaptan Grant, çıktığı bir yolculuktan geri dönmez. Çocuklar babalarının ölmediğine, sağ olduğuna inanmaktadırlar. Babalarını aramaya çıkarlar. Bakalım babalarını bulabilecekler mi?


Jules Verne’in tüm dünyada en çok okunan romanı. Bir deniz canavarı zannedilen denizaltıyı yakalamak için görevlendirilen üç arkadaşın, Kaptan Nemo ve onun denizaltıda karşılaştıkları maceralar anlatılıyor.


Phileas Fogg’un girdiği bir iddia üzerine dünyanın etrafını seksen günde dolaşması ve bu seyahat sırasında yaşadığı maceralar anlatılıyor.