Tür: Masal, Hikâye Değerler Eğitimi: Sevgi, merhamet, önemseme, görev bilinci, dayanışma, sorumluluk, duyarlı olmak, öz saygı, öz güven, dürüstlük, doğruluk, cesaret, azimli olmak, çalışkanlık, başarı, adil olma, paylaşma, sabır, hoşgörü, yardımlaşma, engellilik, empati, saygı, vatanseverlik, farklı kültürler, misafirperverlik, iyilik Değerler eğitiminde amaç, bireye kendisine ve topluma yararlı olacak temel değerleri kazandırmaktır. Çocuğun kendi kendini tanımasını, kendi ile uyum içinde yaşamasını, düşünüş ve hareketlerinde tutarlı olmasını sağlayan özelliklerin kazandırılması için uygun öğrenme ortamlarının oluşturulması gerekmektedir. Değerler Eğitimi Seti ile 5-6 yaş arası çocuklara kazandırılması hedeflenen evrensel ve geleneksel 13 temel insani değer işlenmiştir. Kuşe Kâğıt, Simli Karton Kapak, Renkli, Resimli SETİN KİTAPLARI 1- SEVGİYİ GÖRMEK 2- SAĞIM SOLUM SOBE 3- SAKLANIN MANDARİN GELİYOR 4- UZAYA YOLCULUK 5- ZIP ZIP KURBAĞA 6- LÜTFEN BENİ DİNLEYİN 7- KARINCANIN ÖĞÜDÜ 8- BAL PARTİSİ 9- YAĞIZ’IN DOĞUM GÜNÜ 10- KIŞ PASTASI 11- DEDEMİN MADALYASI 12- HOŞ GELDİN OYA 13- ANNEM İÇİN 14- ISLAK PATİ 15- UÇURTMA ŞENLİĞİ 16- PENGUENLERİN OYUNU


Tam sayfa resimleriyle sevgiyi en basit ve en güzel şekilde çocuğunuza anlatabileceğiniz harika bir hikaye.


Tür: Masal Değerler Eğitimi: Sevgi, merhamet, önemseme, görev bilinci, dayanışma Sevgi ormanındaki hayvanlar arasındaki bir tartışma ve bunun ardından gelen bir dayanışma.


Tür: Masal Değerler Eğitimi: Sorumluluk, duyarlı olmak Mandarin eşyalarını kötü kullanıyor, sorumluluklarını yerine getirmiyordu. Mandarin sorumluluğunun bilincini nasıl fark ediyor acaba?


Tür: Masal Değerler Eğitimi: Sorumluluk, duyarlı olmak, dayanışma Umut, uzaya yaptığı yolculukta Dünya’nın üzgün olduğunu görür ve sebebini sorar. Kirlendiği için üzülen Dünya’yı mutlu edecek bir girişimde bulunur.


Tür: Masal Değerler Eğitimi: Öz saygı, öz güven Dili uzun olduğu için alay edilen ve bu yüzden onu göstermemek için aç kalan Zıp Zıp Kurbağa’nın sahip olduğu şeyin önemini anlaması ve kendine güven duyması anlatılıyor.


Tür: Hikâye Değerler Eğitimi: Saygı Başkalarına saygı göstermenin önemini Ece’nin yaşadığı olayla anlatan bir masal.


Dürüst davranmak bazen cesareti de beraberinde getirir. Dürüst olmanın paha biçilemez karşılığını anlatan bir masal.


Tür: Masal Değerler Eğitimi: Azimli olmak, çalışkanlık, başarı Azimli olmanın, yılmamak gerektiğinin başarı getireceğini bir karıncanın deneyimiyle anlatan bir masal.


Tür: Masal Değerler Eğitimi: Sabır Sabretmek, istenilen sonuca ulaşmanın aslında en kısa yoludur. Sabrsız davranarak hareket etmek bu süreci daha da uzatır. Sabrın önemini anlatan bir masal.


Tür: Hikâye Değerler Eğitimi: Hoşgörü Eğer birbirimize hoşgörü gösterirsek dünya daha yaşanılır bir hâle gelir. Hoşgörünün önemini anlatan bir masal.


Tür: Masal Değerler Eğitimi: Adil olma, paylaşma Adil olmanın, paylaşmanın ne kadar önemli bir davranış olduğunu anlatan bir masal.


Tür: Hikâye Değerler Eğitimi: Vatanseverlik, dayanışma Öykü, 23 Nisan törenlerine, dedesinin asker elbisesi ile katılacağını görünce çok şaşırır.


Tür: Hikâye Değerler Eğitimi: Farklı kültürler, misafirperverlik Oya ailesiyle birlikte köyde yaşayan akrabalarını ziyarete gider. Köyde kendi yaşadığı yerden farklı o kadar değişik şeyler vardır ki…


Tür: Masal Değerler Eğitimi: Yardımlaşma, dayanışma Uzun Kulak, annesine anneler günü sürprizi hazırlamak ister. Annesine en sevdiği keki yapmaya karar verir. Fakat pek çok aksilik çıkar.


Tür: Hikâye Değerler Eğitimi: Empati, iyilik Emre yağmurlu bir havada okula gitmek için evden çıktığında yağmurda ıslanmış ve üşüyen bir kediyle karşılaşır. Emre kediyi içeri almaz. Okuldan eve döndüğünde ise kediyi içeri alır. Emre’nin duygularını değiştiren nedir sizce?


Tür: Hikâye Değerler Eğitimi: Yardımlaşma, arkadaşlık, güven, engellilik Mahalleye yeni bir arkadaş gelmiştir. Çocuklar oyun oynarken yeni arkadaşlarını görürler ve onu da oyuna çağırmak için evlerine giderler. Yeni arkadaşları Arda biraz farklıdır.


Çocuklarımızın sosyal, duygusal ve dil gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan hikayelerde 13 evrensel değer işlenmiştir. Milli Eğitim Bakanlığının Değerler Eğitimi Genelgesine uygun, öğrenci odaklı bu sette 15 hikaye kitabı bulunmaktadır.